Dietetyka

Dobrze skomponowana dieta wegańska pudełkowa

Weganizm w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. To dieta, która wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego. Dziś posiłki wegańskie można zamówić do domu, w formie dobrze znanej diety pudełkowej. Warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej, gdyż faktycznie jest warta uwagi.

Jak wygląda dieta wegańska pudełkowa?

Wydawać się może, że dieta wegańska pudełkowa jest niepełnowartościowa, ponieważ jest pozbawiona produktów zwierzęcych i zwierzęcego pochodzenia. W rzeczywistości jeśli tylko dieta ta jest odpowiednio skomponowana, dostarcza organizmowi wszystko, czego potrzebuje. Dieta wegańska kojarzy się z dietą, która całkowicie jest pozbawiona białka, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tymczasem prawda jest inna. Przecież znajduje się ono również w innych produktach. Białko jest na przykład w strączkach, orzechach, nasionach chia, boczniakach, kaszach i ziemniakach. Zawierają je również komosa ryżowa, pestki dyni czy amarantus. Ponadto duża zawartość białka jest w takich produktach jak tempeh, seitan albo tofu. W związku z tym wystarczy dobrze skomponować ze sobą poszczególne produkty i połączyć je z innymi dodatkami, aby przygotować pełnowartościowe posiłki na każdy dzień.

Zróżnicowany catering wege Decydując się na catering wege można zapewnić sobie stały dostęp do zróżnicowanych posiłków, smacznych i zdrowych, a przede wszystkim wartościowych dla organizmu. Przykładowe dania, jakie mogą się w nim pojawić, to chociażby papryka faszerowana ryżem z quinoa i boczniakami, a do tego wegański ser oraz surówka z kapusty czerwonej. Innym smacznym i bardzo zdrowym daniem może być carpaccio z buraka także z wegańskim serem jednak typu feta oraz malinowym balsamico. Od samych nazw nachodzi chęć na jedzenie. Warto więc rozważyć skorzystanie z usługi cateringu. W końcu to niewiele kosztuje, w porównaniu do tego, ile trzeba przeznaczyć na zakup jedzenia, a wiążą się z tym same korzyści. Oczywiście korzyści zdrowotne. Nie pozostaje w takim razie nic innego, jak zapoznać się z pełną ofertą usług cateringowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *