Informacje

Czym są żywe soki?

Przeszukując specjalistyczne portale zdrowotne, z pewnością nieraz zetkniemy się z pojęciem, jakim jest detoks sokami. Kraków, Warszawa, Płock – praktycznie każde duże miasto oferuje nam obecnie możliwość skorzystania z tej nowatorskiej kuracji.

Moda na tego typu leczenie przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jak zauważają dietetycy, starannie dobrany skład żywych soków sprawia, że z organizmu odprowadzane są ogromne ilości szkodliwych toksyn, nagromadzonych w nim w wyniku niewłaściwego żywienia. Fast foody, słodycze, a coraz częściej także i zwykłe artykuły spożywcze są bowiem bogate zarówno w cukier, jak i szkodliwą chemię. Jej nadmiar w codziennej diecie Polaków możemy zresztą dostrzec wszędzie – otyłość, zawały czy też brak kondycji to schorzenia, które widuje się nazbyt często we współczesnym społeczeństwie. Z tego też powodu, warto jest postawić na detoks warzywny i zapewnić sobie, a niekiedy także i naszym bliskim, prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

 

Detoks warzywny – pozytywna zmiana

 

Decydując się na oczyszczenie organizmu za pomocą żywego soku, powinniśmy pamiętać, że nie jest to wybór, podejmowany ze względu na trend. Detoks warzywny ma nam bowiem przypomnieć, czego naprawdę potrzebuje nasze ciało. W przeciwieństwie do markowych soków, widywanych na sklepowych półkach, żywe produkty zawierają naprawdę ogromne ilości wartości odżywczych, pozyskiwanych w wyniku długiego procesu wyciskania świeżych warzyw. Wykorzystując specjalistyczną prasę, dostawcy ekologicznych soków są w stanie wydobyć z nich nawet pięć razy więcej witamin i minerałów, niż w przypadku klasycznych sokowirówek.

 

Detoks sokami w Krakowie – dlaczego się opłaca?

 

Firmy, oferujące detoks sokami na terenie Krakowa, to nie tylko najwyższa jakość wyciskanych soków. To także ogromna elastyczność, pozwalająca na dostosowanie wybranej opcji do naszych potrzeb. Smak oraz intensywność oczyszczającego efektu są bowiem dobierane indywidualnie. Dzięki temu, na kurację sokową mogą zdecydować się zarówno osoby początkujące, jak i ci, którzy co jakiś czas wracają do tego rozwiązania. Efekt zmiany diety zauważymy u siebie bardzo szybko, zaś korzyści zdrowotne, płynące z samego detoksu, pozwolą nam cieszyć się długim, zdrowym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *